ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ 2017 - 2020

Εκτελεστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Σπύρος Καπράλος

Μέλη: Στέλιος Αγγελούδης, Μανώλης Κολυμπάδης, Αντώνης Νικολόπουλος, Αριστείδης Αδαμόπουλος, Πολυξένη Αργειτάκη, Γιάννης Καρράς Αναπληρωματικά μέλη: Βασίλης Κατσώρας, Γιώργος Αλικάκος, Γιώργος Γερόλυμπος

Επιτροπή Ολυμπιακής Προετοιμασίας

Πρόεδρος: Σπύρος Ζαννιάς

Μέλη: Αριστείδης Αδαμόπουλος, Πολυξένη Αργειτάκη, Γιώργος Καραμπέτσος, Γιάννης Καρράς, Βασίλης Κατσώρας, Αλέξανδρος Δημακάκος,  Δημήτρης Σαρακατσάνης, Φανούριος Μπατζακίδης, Κωνσταντίνος Σταματιάδης, Θανάσης Σταθόπουλος, Δημήτρης Κόντος, Αναστάσιος Πανταζίδης, Παναγιώτης Πριστούρης 

Επιτροπή Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας

Πρόεδρος: Aθανάσιος Βασιλειάδης

Μέλη: 

Επιτροπή Αθλητών

Πρόεδρος: Βασιλική Μιλλούση 

Μέλη: 

Επιτροπή Αθλητισμός και Γυναίκα

Πρόεδρος: Πολυξένη Αργειτάκη

Μέλη: Γιώργος Αλικάκος, Δημήτρης Γεωργούλης, Βασιλική Μιλλούση , Μιχάλης Φυσεντζίδης, Κυριακή Γιαννακίδου, Γεωργία Ζωγράφου, Ελένη Καζάκου, Βούλα Κοζομπόλη, Μαρία Μεϊντάνη, Βάσω Κόλλια, Ιωάννα Μωραϊτου, Σπυριδούλα Σπανέα, Εύα Χριστοδούλου, Μαρία Χριστοφορίδου, Βικτωρία Χατζήνα

Επιτροπή Μάρκετινγκ

Πρόεδρος: Σπύρος Καπράλος 

Αναπληρωτής Πρόεδρος: Νίκος Ιατρού

Μέλη: Παύλος Καγιαλής, Κωνσταντίνος Τσαούσογλου, Κατερίνα Κατόπη, Μαρίνα Κουταρέλη, Αθανασία Λαμπροπούλου – Στέγγου, Νικολέτα Παναγιωτοπούλου, Κώστας Μακρόπουλος, Κώστας Μητρόπουλος, Σπύρος Πάντζας, Γιάννης Παπαδημητρίου, Σοφία Στάικου, Απόστολος Ταμβακάκης, Στέφανος Χανδακάς

Επιτροπή Φιλάθλου Πνεύματος

Πρόεδρος: Εμμανουήλ Κατσιαδάκης Αναπλ. Πρόεδρος: Γιώργος Λενός

Μέλη: Κωνσταντίνος Πουλάκος, Κωνσταντίνα Μώρου, Νικόλαος Πουλής 

Αναπληρωματικά μέλη: Καλομοίρα Κωτσαλά, Αθανάσιος Σαφαρής, Ιωάννης Κουσουλός

Διεθνής Ολυμπιακή Ακαδημία

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος 

Aντιπρόεδρος: Μιχάλης Φυσεντζίδης 

Μέλη: Σπύρος Καπράλος, Μανώλης Κολυμπάδης, Μανώλης Κατσιαδάκης, Θανάσης Κανελλόπουλος, Γιώργος Καραμπέτσος, Ευθύμης Κοτζάς, Gordon Tang

Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία

Πρόεδρος: Γιώργος Αλικάκος 

Αντιπρόεδρος: Κυριακή Ουδατζή

Μέλη: Αντώνης Νικολόπουλος, Ξενοφών Αθανασίου, Παύλος Καγιαλής, Πολυξένη Αργειτάκη, Βασιλική Μιλλούση, Mιχάλης Φυσεντζίδης, Σταύρος Πέρρος, Ηλίας Δαλαϊνας, Βούλα Ζυγούρη, Ντόρα Πάλλη, Κωνσταντίνος Γεωργιάδης

Κοσμήτορας Ολυμπιακού Κολυμβητηρίου: Αριστείδης Αδαμόπουλος
Κοσμήτορας Παναθηναϊκού Σταδίου: Αντώνης Νικολόπουλος
Κοσμήτορας Μουσείου και Εγκαταστάσεων Αρχαίας Ολυμπίας: Γιώργος Αλικάκος

Εκπρόσωποι στη διοίκηση του ΟΑΚΑ: Γιώργος Αλικάκος, Πέτρος Συναδινός Αναπληρωματικά μέλη: Ιάκωβος Φιλιππούσης, Πολυξένη Αργειτάκη

Εκπρόσωπος στο Δ.Σ. ΕΣΚΑΝ: Γιάννης Καρράς

Επιτροπή για την παρακολούθηση προγραμματικής σύμβασης για το Ολυμπιακό Μουσείο Αρχαίας Ολυμπίας

Από την ΕΟΕ:

Μανώλης Κολυμπάδης, Γιώργος Αλικάκος

Αναπληρωματικά Μέλη: Γιάννης Καρράς, Ξενοφών Αθανασίου

Από τη ΔΟΑ:

Μιχάλης Φυσεντζίδης

Αναπληρωματικό μέλος: Γιώργος Καραμπέτσος